Den detí 2012

Tato fotogalerie je prázdná.

Otvírání studánky 2012

1 | 2 | 3 >>

Pálení čarodejnic 2012

Velikonočné dílny 2012

Tato fotogalerie je prázdná.

Vynášení Morany 2012

Karneval 2012

1 | 2 | 3 >>

 

Ačkoliv bylo již po sezóně, přesto se v Ivanovicích i letos konal karneval. V sobotu 3.3 se rodiče i děti opravdu činili a do Keramáku si odpoledne přišlo zamaškarovat 55 dětí!  Nutno dodat, že vynalézavost a pestrost masek je rok od roku lepší. Ceny za nejlepší masku sice nedáváme, protože jsou krásné všechny, ale letošní duch, ovečka Shaun, Star Wars postava, čert, zdravotní sestřička, Křemílek a Vochomůrka či rytíř byli dokonalí. Originální byla také paní louka s malými dvojčátky- kytičkami. Ale všichni piráti, víly, princezny, zvířátka, čarodějnice  i ostatní byli báječní. Důležité však je, že se všichni dobře bavili, jak při tanci, tak při soutěžích.

         Celým odpolednem děti provázeli dva námořníci, hudbu zajistil Michal Hložek, aparaturu opět velmi laskavě zapůjčil pan Pacek. O občerstvení pro děti se postarali firma Akuna (pití) a náš úřad (koblížky), o občerstvení pro dospělé Restaurace Druhý dech. Všem moc děkujeme!!!

 

Mikuláš 2011

Tato fotogalerie je prázdná.

 

5. prosince ...toto datum je již zapsáno do mysli všech ivanovických. Je samozřejmě spojeno s Mikulášem, ale také se slavnostním rozsvícením stromu na náměstí. V 17 hodin jsme se všichni sešli a zahřáti výborným svařákem jsme sledovali, jak pan starosta oživil a rozsvítil krásný strom.

Pak již nastal ten okamžik, na který čekaly děti. Tělocvična v Keramáku praskala ve švech, když se do ní dokázalo vměstanat téměř 100 dětí i se svými rodiči! Písnička, setmělo se ....a přišli... Mikuláš, anděl i čert! Mikuláš byl obrovský, anděl krásný a čert trošku zlobivý a děti se ho bály. Přesto však děti hrály, zpívaly a říkaly básničky a byly za to odměněny balíčky. Škoda jen, že rodiče se letos nějak zapomněli zapojit do zpívání a odcházeli i během zpívání. Tak to snad bude příští rok lepší... Ale i tak se myslím letošní Mikuláš velmi povedl a ani ten čert nemusel nikoho odnést...

Hudební doprovod zajistily Hanka a Adélka Odehnalovy, pan Pacek nám velmi ochotně zapůjčil mikrofony a balíčky obstaral náš úřad s přispěním Globusu. Všem moc děkujeme za pomoc s organizací!!

Martinský lampionkový průvod 2011

Tato fotogalerie je prázdná.

 

Děti i rodiče mají rádi romantický podvečer s rozsvícenými světýlky.....To jsme se mohli přesvědčit 11. listopadu, kdy před Keramák dorazilo více než sto lidí, aby shlédli stínové divadlo- legendu o Svatém Martinovi. A bílý kůň opravdu opět přijel! Sníh sice nepřivezl, ale měl zato nůši plnou svatomartinských rohlíčků. Stejně jako se v legendě Martin rozdělil s žebrákem o svůj teplý plášť, tak se i děti podělily se svými bližními o tyto rohlíčky. Potom stačilo jen rozsvítit lampiony a vydat se do setmělých uliček Ivanovic, směrem na lesní hřiště. Nádhera!

 

Zdobení dýní 2011

1 | 2 | 3 | 4 >>

 

Kdo si chtěl vyrobit pěknou podzimní dekoraci, setkat se s přáteli a podzimně se naladit, tak v neděli 6. listopadu přišel do tělocvičny Keramáku. Tam si rodiče s dětmi mohli nazdobit či vydlabat dýně, vyrobit si netopýra či hezkého dráčka. Stejně jako loni byly k ochutnání dýňové buchty a dobroty.

 

Drakiáda 2011

1 | 2 | 3 | 4 >>

 

Navzdory nepřízni počasí se v neděli 23. října konala drakiáda. Ačkoliv bylo naprosté bezvětří, na louku za Ivanovicemi přišlo téměř 20 dětí vyzkoušet si své draky.  Někteří si donesli draky vlastnoručně vyrobené, za což byli také odměněni. Děti i tatínci pilně běhali a některým se opravdu podařilo draky dostat na oblohu. Ale nálada byla i tak příjemná a doufáme, že příští rok bude foukat...

Den detí 2011

1 | 2 | 3 >>

 

Navzdory chmurným předpovědím počasí se v Ivanovicích v neděli 5. června uskutečnila další povedená akce pro děti. Den dětí je svátkem věru oblíbeným a letošní počet zábavychtivých dětí nás příjemně překvapil.... více než 75!!! A že si to opravdu užili! Sluníčko svítilo a všichni běhali od lanovky k chůdám, lovit rybičky, vyrábět náhrdelníky či klobouky, bojovat na trámu, balancovat na lanech, skákat v pytli, jezdit na skateboardech, tiskat na pytlíky a mnoho dalších atrakcí. Děkujeme panu Svídovi za vzduchovku, panu M”ullerovi za možnost prozkoumat traktor a obdivovat kozy a hlavně panu Packovi, jehož skákací hrad jako vždy vzbuzoval nadšení největší. Dámy z dámského klubu nám opět napekly skvělé buchty a občerstvení zajišťovala restaurace Druhý dech. Ráda bych poděkovala všem z úřadu za pomoc s organizací a hlavně všem pomocníkům, bez kterých by tak bezvadná akce proběhnout nemohla. Díky!

Otvírání studánek 2011

Tato fotogalerie je prázdná.

Pálení čarodejnic 2011

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

 

Je magická sobota 30. dubna. Kouzelné to datum a před Keramákem se již scházejí.....Kdo? No přece čarodějnice a čarodějové! Postupně jich přichází více než 50, někteří v kostýmech opravdu ďábelských. Každý si vyrobil svoji malou čarodějnici, na vláčku jsme se naučili tajemné zaříkávadlo a mohlo se vyrazit.... Letos jsme se rozhodli, že naše čarodějnice spálíme na lesním sokolském hřišti. Nápad to byl opravdu dobrý. Dlouhý průvod namaskovaných dětí i rodičů uličkami Ivanovic byl velmi působivý a setkání u obrovské vatry v lese nemělo chybu....  Po čarodějnicích se jen zaprášilo a stejně tak po špekáčcích, které nám zajistil náš úřad.

Čarodějnické veselí pak pokračovalo na hřišti i v nočních hodinách (již bez dětí) a myslím, že započalo novou tradici a příležitost, abychom se mohli společně setkat. 

Velikonočné dílny a hledání vajíček 2011

 

Děti, které v sobotu 16. dubna zůstaly v Ivanovicích, měly o zábavu postaráno. Dopoledne si pro ně v Keramáku dámy z Dámského klubu připravily již tradiční Velikonoční tvořivou dílnu. Dětí přišlo hodně, všechny výrobky byly moc krásné a pomohly nám navodit tu správnou velikonoční atmosféru.

Odpoledne nám pak počasí přálo, takže děti směle vběhly do zahrady mateřské školy, kde jim velikonoční zajíček schoval vajíčka. A věru se činil! Více než 120 vajíček pečlivě poschovával, takže se nakonec museli snažit hledat i rodiče. Po téměř hodinovém hledání se nám podařilo objevit téměř všechny a následovala sladká odměna.

Pálení Morany 2011

Tato fotogalerie je prázdná.

Karneval 2011

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Klub rodičů s dětmi a ÚMČ v sobotu 5. února 2011 v Ivanovicích pořádali maškarní bál. Přestože chřipková epidemie právě dosahovala svého vrcholu, pobavit se v maskách přišlo více než 30 dětí. A nutno dodat že letos přišlo také poměrně hodně dospělých oděných do vtipných kostýmů. Celé odpoledne uváděli a hudbu pouštěli Teletubbies, ovšem největší rozruch asi způsobili tři skvělí trpaslíci (vždy originální Šindelářovi). V tělocvičně Keramáku vládl čilý ruch, když se tancovalo s balonky, podlézalo pod lanem, jedly špičky na čas, přetahovalo se lanem či se vytvářely mumie z toaletního papíru. Zkrátka, bylo veselo a všechny princezny, víly, zvířátka, mušketýři, piráti, čarodějnice, šašci, spáči, kostlivci, muchomůrky, Kuky či břišní tanečnice se myslím skvěle bavili. Nechyběly ani masopustní koblihy a kdo tuto únorovou sobotu na karneval přišel, tak se nejen dobře pobavil, ale také si odnesl balíček s dobrotami.

Velké dík patří určitě: panu Packovi za půjčení mikrofonu a reproduktoru, Michalu Hložkovi a Martinu Elznerovi za hudbu, firmě Maneo za spoustu dobrot, restauraci Druhý dech za špičky do soutěže,paní Elznerové za báječný čaj... a všem, kteří pomáhali s přípravami a organizací

BÁL

Mikuláš 2010

V neděli 5.12.2010 jsme se sešli na parkovišti za úřadem, kde proběhlo slavnostní rozsvícení vánočního osvětlení na smrčku. Potom se všichni, děti i dospělí, přemístili do tělocvičny, kam přišel Mikuláš s Andělem a Čertem. Akci jsme spolupořádali s místním úřadem. A protože byly jako každý rok všechny děti moc hodné a Čerta uklidnily písničkou za doprovodu Hanky a Báry Odehnalových s hudebními nástroji a moderátorky Áji, odnesly si sladkosti a určitě i dobrou náladu.

 

Lampionový průvod v Ivanovicích měl minulý rok velký úspěch. Letos jsme si řekly, že bychom mohly tuto tradici trochu obohatit, a to o Legendu o svatém Martinovi. Tmavý podzimní podvečer 11.listopadu přímo vybízel, abychom dětem tuto legendu přiblížily pomocí stínového divadla. Dětí i dospělých přišlo nečekaně hodně a krátké představení se myslím povedlo. Všechny zahříval horký čaj, uvařený paní Elznerovou. Díky! A potom dokonce přijel opravdový kůň! Bílý sice nebyl, ale zato dovezl spoustu

svatomartinských rohlíčků (napekly Táňa a paní Elznerová). Stejně jako se v legendě Martin rozdělil s žebrákem o svůj teplý plášť, tak se i děti podělily se svými bližními o rohlíčky (tedy, alespoň některé). Nakonec jsme si všichni rozsvítili své lampiony a vydali se do setmělých ivanovických ulic. Nejkrásnější bylo zaplněné lesní hřiště, kde blikající lampiony nerušilo žádné osvětlení a náš průvod měl tu správnou atmosféru.

 

Ačkoliv je tento svátek slaven hlavně v anglicky mluvících zemích, hledá si svoji cestu i u nás. Je to původně starý Keltský zvyk, známý jako "Samhain" a znamená "Konec léta".

Halloween se slaví poslední noc keltského roku, začínající západem slunce 31. října a trvající do východu slunce 1. listopadu. Je to noc, kdy předěl mezi světem živých a královstvím neživých je nejmenší. V této magické noci se posazovala svítící lucerna vyřezaná z dýně před krytý vchod do domu nebo přímo do okna. Měla vítat zemřelé předky a zároveň sloužit jako ochrana proti zlomyslným duchům. Jako zdroj světla byly používány hořící kousky uhlí, pozdeji se do dýní usazovala svíčka.

My jsme ivanovický Halloween pojali spíše jako ZDOBENÍ DÝNÍ. Děti i rodiče, kteří v neděli 31.října zavítali do Keramáku, si mohli nejen vyřezat či naaranžovat dýni, ale také vyrobit různé podzimní ozdoby. Nekteří to pojali opravdu velkolepě a přišli ve strašidelných či dýňových kostýmech. Dámy z Dámského klubu nám napekly spoustu báječných dýňových buchet, za které moc děkujeme. Velké díky za pomoc s organizací patří paní Jane Veselé.

Dětský den 2010

1 | 2 | 3 >>

Malování a divadlo na den dětí 2010

Otvírání studánky 2010

1 | 2 | 3 >>

Pálení čarodějnic 2010

1 | 2 | 3 | 4 >>

Velikonoční tvoření 2010

1 | 2 | 3 >>

Hledání velikonočních vajíček 2010

Pálení Morany 2010

1 | 2 | 3 | 4 >>

Masopustní zábava 2010

1 | 2 | 3 >>

Svatomartinský průvod 2009

Maškarní bál 2009

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Vánoční večírek 2008

1 | 2 | 3 >>

Různé 2006-2008

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>